praha památky

U Prašného mostu byl otevřen zbrusu nový park

Park obsahuje unikátní vodní prvky, které vnášejí do místního prostoru osvěžující atmosféru a zpříjemňují kolemjdoucím cestu k Pražskému hradu či do širšího centra metropole.

Pro veřejnost je nyní otevřena I. etapa parku, jejíž součástí jsou zelené plochy, 78 nově vysazených stromů, dlážděné chodníky, fontána a drobný mobiliář. Výhledově má být v prostoru před kašnou umístěná socha dle soutěže MČ Prahy 6. Celková plocha I. etapy je 9 700 metrů čtverečních.

Pod parkem byly vybudovány podzemní garáže, jejichž výstupní objekty se nalézají v parku. II. etapa parku bude otevřena pro veřejnost ve vazbě na momentálně probíhající rekonstrukci barokního opevnění. Předpoklad otevření této etapy je ve 2 kvartálu roku 2017. Celková plocha II. etapy je 5 500 metrů čtverečních. Správu parku bude zajišťovat Technická správa hl. m. Prahy.

„Budování takovýchto významných dopravních staveb by měly doprovázet investice do blízkého okolí a veřejného prostoru. Jsem rád, že i v tomto případě se to povedlo, a došlo k rekonstrukci a zpřístupnění parku v nádherném prostředí pražského barokního opevnění. Pro Prahu 6 je to pozitivní zpráva v dobách, kdy nás sužují větší dopravní komplikace,“ uvedl zástupce starosty Prahy 6 Martin Polách.

 

  • Datum publikace: 29.07.2016